59. Altın Portakal Sinema Şenliği kapsamında Sinema Okulu için müracaatlar başladı

Posted by

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın takviyeleriyle Antalya Büyükşehir Belediyesi konut sahipliğinde 1-8 Ekim’de düzenlenecek şenlik için hazırlıklar devam ediyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yaptığı açıklamada, “Gençler üretecek, Antalya gençlerle yükselecek” sloganıyla 2019’dan bu yana 650 öğrenciyi sinema profesyonelleri ile buluşturan ve geleceğin sinemacılarına dayanak olmayı amaçlayan Altın Portakal Sinema Okulu’nun 2-7 Ekim’de çevrimiçi düzenleneceğini bildirdi.

Okul için son müracaatın 1 Eylül olarak belirlendiğini ve müracaat formunun şenlik web sitesi üzerinden ulaşılabileceğini aktaran Böcek, şunları kaydetti:

“Üniversitelerde radyo, televizyon, sinema, medya, irtibat ve görsel sanatlar eğitimi alan öğrencilere bu yıl da ilham vermeye, hayallerine giden yolda bir adım daha atmaları için takviye olmaya devam edeceğiz. Her gün gerçekleşecek derslerde sinema kesiminin başarılara imza atmış önde gelen isimleri Altın Portakal Sinema Okulu’na seçilecek 250 öğrenci ile deneyimlerini paylaşacak.”

Her yıl olduğu üzere bu yıl da Altın Portakal Sinema Okulu kapsamında sinema profesyonelleriyle gerçekleştirilecek söyleşi ve röportaj görüntülerine şenliğin toplumsal medya hesaplarından herkes ulaşabilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen 59. Antalya Altın Portakal Sinema Şenliği’nin idari yöneticiliğini Cansel Tuncer, direktörlüğünü Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat direktörlüğünü Başak Emre yürütüyor. Antalya Sinema Forum yöneticiliğini ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yürütecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.