BURDUR’DA DEPREM ŞEHİTLERİ ORMANI OLUŞTURULDU

BURDUR’da 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı oluşturuldu.

Tekke köyü mevkisinde gerçekleştirilen etkinliğe Burdur Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız, Çeltikçi Kaymakamı Eda Nur Yurt, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Garnizon Komutanı Albay Yavuz Çankaya, Burdur Belediye Başkan Vekili Atam Gülcü, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş, Kredi ve Yurtlar Kurumu Yurdu’nda kalan depremzedelerle öğrenciler katıldı. 1 hektarlık alana karaçam, fıstıkçamı, sedir ve yalancı akasya türlerinden toplan 2 bin fidan dikildi. Fidanların dallarına depremde ölenlerin isimlerinin yazılı olduğu isimlikler asıldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Yıldız, “6 Şubat’ta ülkemiz, 11 vilayetimizde asrın felaketini yaşadı. Bu felakette birçok vatandaşımız şehit oldu. Onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Allah böyle felaketleri ülkemize bir daha göstermesin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyüktür, yaraları en kısa zamanda saracaktır. Biz de Burdur olarak depremzedelere valilik olarak, gönüllü kuruluşlar olarak elimizden gelen gayretle yardımlarımızı yapıyoruz. Bugün diktiğimiz ağaçları deprem şehitlerimize ithaf ediyoruz” dedi.

Depreme Malatya’da yakalanan 60 yaşındaki Hacı Mehmet Okşak, “Malatya’dan gelen depremzedeyim. Safahat Kız Yurdunda kalıyoruz. Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın” diye konuştu.

Safahat Kız Yurdu’nda kalan işitme engelli 15 yaşındaki Deniz Berrak ise işaret diliyle “6 Şubat depreminde kaybettiklerimiz için, yakınlarımız için ağaç dikimini gerçekleştirdik” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir