CHP’den Erdoğan’ın 10 sorusuna karşılık

Posted by

Meclis’te basın toplantısı düzenleyen CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda CHP önderi Kılıçdaroğlu’na yönelttiği sorulara cevap verdi.

Özkoç, “Kendisi bugüne kadar bizim sorduğumuz, önderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun sormuş olduğu hiçbir soruya karşılık vermedi. Lakin biz karşılık verelim” dedi.

Engin Özkoç’un açıklaması şöyle:

“BİR; PKK’dan, YPG’ye bölücü terör örgütünün bütün ögeleri ile siyasi uzantıları ile birlikte en şiddetli halde lanetliyor musun, lanetlemiyor musun? PKK ve YPG dahil olmak üzere bütün terör örgütlerini lanetliyoruz. Lakin biz de sana soruyoruz, bu soruyu soran sen; PKK terör örgütü Abdullah Öcalan ile masaya oturan, Abdullah Öcalan’ın kardeşini, ‘kırmızı bülten ile arandığını bilmiyordum’ diye oy istemek için televizyonlara çıkartan Tayyip Erdoğan mısın, değil misin? Kandil’de masaya oturan Tayyip Erdoğan mısın, değil misin? Bu sorunun karşılığını ver. Habur Hudut Kapısı’ndan binlerce PKK’lıyı yurt içine alan, silahlandığı vakit onların valililere ve kaymakamlara ‘dokunmayın’ diyen Recep Tayyip Erdoğan mı bu soruyu soruyor. Biz de onun yanıtını bekliyoruz.

YABANCI GÜÇLERİ TÜRKİYE TOPRAKLARINDA ASLA İSTEMİYORUZ: İKİ; Türkiye’nin PKK ve YPG’ye karşı yürüttüğü hudut ötesi harekatları destekliyor musunuz? Ordumuzun ve emniyet teşkilatımızın terörle çabada yaptıkları bütün çabayı sonuna kadar destekliyoruz. Ancak sana soru soruyoruz. Tezkerede yabancı güçleri Türkiye’nin içine alacağım diyerek orada o maddeyi ekletmekteki niyetin neydi? Yabancı güçlerin ne şartta olursa olsun Türkiye topraklarına girmelerini asla istemiyoruz. Denetimsiz biçimde yabancı güçlerin Türkiye topraklarında dolaşmasına asla müsaade vermiyoruz, bunun karşısındayız.

SEN DEVLET DEĞİLSİN: ÜÇ; NATO üyesi tartışmalarında kendi devletinin izlediği siyasetten yana mısın, değil misin? Devletin siyasetlerinden sonuna kadar yanayız. Fakat sen devlet değilsin. Senin istikrarsız siyasetlerinin büsbütün karşısındayız.

DÖRT; Türkiye’nin Akdeniz ve Ege’de verdiği ulusal gayrette ülkenin safında mısın? O ulusal gayretin liderlerinden bir tanesiyiz. Bülent Ecevit’in bütün dağlara ismini yazdırdığı, sembol haline geldiği uğraş o çabadır. Lakin sen, Kıbrıs Adaları silahlanıyorken gemimize Yunan subayları çıkıp bayrağımızı indirtmeye çalışırken sen neredeydin, ne yapıyordun? Hangi görevdendin, çok merak ediyoruz.

İKTİSAT POLİTİKANI KATİYETLE DESTEKLEMİYORUZ: BEŞ; Dünyanın yaşadığı krizin ekonomik boyutunun ülkemize tesirlerine karşı sürdürdüğümüz uğraş ve ilkesel seviyede takviye veriyor musun? Çok komik bir sorular soruyorsun fakat biz yeniden de yanıt verelim. Senin, Türkiye’yi iflasa sürükleyen saçma sapan, akıl almaz ekonomik sistemlerini hiçbir adedine dayanak vermiyoruz. Türkiye’yi kaosa, iflasa sürükleyen senin Merkez Bankası’nı kendi buyruk ve komuta altına aldığın bu türlü bir ekonomik politikayı katiyen lakin katiyetle desteklemiyoruz.

SİYASETİ BIRAKACAK MISIN?: ALTI; Mahkeme kararları ile palavra olduğu tescillenmiş argümanları kenara bırakıp, siyaseti ülkenin acil çıkarları üzerinden yürütmeye var mısın? Mahkeme kararları ile Man Adası’nda senin aile bireylerinin vergi kaçırmak için Man Adası’nda bir şirket kurduğu tescillenmiştir. Bu mahkeme kararı, şayet mahkeme bu türlü bir karar verirse ve yanlışsız çıkarsa ben siyaseti bırakacağım dedin. Artık verdiğin kelamı tutacak kadar gururlu olup olmadığını sana soruyoruz. Siyaseti bırakacak mısın, bırakmayacak mısın?

YEDİ; Siyasi stratejilerinin kendi siyasi partisinin mensupları ile belirlemeye yönelecek mi, yönelmeyecek mi? Bu soruyu soran kişi, şayet Recep Tayyip Erdoğan ise, Trump’ın istediği için mahkeme kararlarını yok sayıp, kendi istediği heyeti getirerek Brunson’ı Amerika’ya teslim eden Recep Tayyip Erdoğan mı? Obama ile görüştük, Obama istediği için Suriye’ye giriyoruz diyen Recep Tayyip Erdoğan mı? Her türlü milliyetçilik ayaklarımın altındadır diyen Recep Tayyip Erdoğan mı? Çok merak ediyoruz.

BU SORUYU SORAN, ANDIMIZ’I KALDIRTAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN MI?: SEKİZ; Bu toprakların tüm kıymetleri, sembolleri ile asil bir devletin evladı üzere hareket etmeyi kabul ediyor mu? Tekrar ediyoruz. Bu soruyu soran, Andımız’ı kaldırtan Recep Tayyip Erdoğan mı? Bu soruyu soran kişi, Suriye’de Süleyman Şah Türbesi’ni, yani biricik yurt dışındaki toprağımızı YPG ve PKK terör örgütü ile kaçırtan Tayyip Erdoğan mı? Bunu sahiden merak ediyor ve soruyoruz.

DOKUZ; Partisi içinde her türlü terör örgütü destekçisini ve tecavüzcüyü tasfiye etmeyi düşünüyor mu? Bu türlü bir tabir, terör örgütü destekçisi, kendisine hatırlatıyoruz… Abdullah Öcalan ve terör örgütünün mensuplarını Türkiye’ye sokan başkan olarak Recep Tayyip Erdoğan aynaya baktığında, kendisinin bütün bu yaptıkları ile ilgili yansımasını görüyor mu, görmüyor mu? Partisinin, ahlaki kabahatlerden, uyuşturucudan, fuhuşa kadar ahlaki kabahatlerden medyada ve kamuoyunda gündem olan bireyleri ile ilgili bugüne kadar ne yaptığını çok merak ediyoruz?

KİMİN ADAY OLACAĞINI NEDEN BU KADAR MERAK EDİYORSUN?: ON; Yüreği yetip, 2023’te Cumhurbaşkanı adayı olacak mı, olmayacak mı? Neden korkuyorsun Recep Tayyip Erdoğan? Kimin aday olacağını neden bu kadar merak ediyorsun? Biz sana bir soru soralım; evvel sen Cumhurbaşkanlığı’na aday mısın, değil misin? Küme toplantısında konuşuyorsun. Desene ki, ben Cumhurbaşkanlığı’na adayım, Kılıçdaroğlu sen de aday mısın diye sor. Bunu bu türlü soramıyorsun. Sen yalnızca nabız yoklamasını, koltuk değnekçin olan bir siyasi partiye söylettiriyorsun, sorduruyorsun. Araştırıyorsun. Senin ne yapıp, yapmayacağını söylemeye hamasetin yok. Altılı masanın, her türlü siyaseti bir tarafa bırakıp, milletin geleceği için bir ortaya gelen, mukadderat birlikteliği yapan altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı muhakkak ve hazır. Sen seçimi şu gün yapıyoruz de, biz adayımızı açıklayacağız. O vakit kim aday konusunda ne kadar ciddiymiş ve seni yerle bir edecek olan aday kimmiş o gün görürsün.

HANGİ SORUNUN YANITINI MERAK EDİYORSAN, İSTEDİĞİ TELEVİZYONDA KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE BİRLİKTE ÇIK: Buradan sana sesleniyorum, bu soruları kendi kümesinde seni alkışlayanların, şakşakçıların huzurunda sormak kolaycılıktır. Milletimizin huzurunda hangi sorunun yanıtını merak ediyorsan, istediği televizyonda Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte çık. Milletimiz kim bu ülkeyi bu noktaya götürmüş, kim sorulara karşılık veremeyecek kadar yüzü kızarması gereken kişi, kim vatanımızı bu güç durumlara düşürmüş görsün. Hodri meydan Recep Tayyip Erdoğan.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.