CHP’den Sebahattin Önkibar’ın argümanı üzerine ‘zorunlu açıklama’: ‘Söz konusu ismi derhal açıklamasını bekliyoruz’

Posted by

Gazeteci Sabahattin Önkibar, “Beşli çete olarak isimlendirilen müteahhitlerden birinin Düzgün Parti Genel Lideri Meral Akşener’e bir çanta dolu para gönderdiği ve CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Akşener’e bu çantayı iade etmesini söylediği” tezinde bulunmuştu.

Tartışma yaratan tez üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Kurumsal İrtibat Koordinatörlüğü tarafından Önkibar’a yönelik davet açıklamasında bulunuldu.

“Zorunlu açıklama” denilerek yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Sayın Sabahattin Önkibar, 07.07.2022 tarihinde kendisine ilişkin YouTube kanalında yayınladığı görüntüde, partimizi, Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve ÂLÂ Parti Genel Lideri Sayın Meral Akşener’i gaye alan kimi argümanlarda bulunmuştur. İçerisinde hiçbir gerçek ögenin bulunmadığı görüntüde Sayın Önkibar, ‘Bana bu bilgiyi veren, Kılıçdaroğlu’na yakın bir milletvekilidir. Gerekirse ismini açıklarım’ sözünü kullanmıştır. Sayın Onkibar’dan, bu tabiri doğrultusunda, kelam konusu ismi derhal açıklamasını bekliyoruz. Aksi halde, bugüne kadar yaptığı ve karşılık verme gereği duymadığımız açıklamalarının da gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkacaktır.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.