CHP’li büyükşehir belediye liderleri Eskişehir’de buluştu

Posted by

CHP’li 9 büyükşehir belediye liderinin katıldığı ‘Büyükşehir Belediye Liderleri Buluşması’, Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen’in konut sahipliğinde kentte yapıldı.

Buluşmada Eskişehir Büyükşehir Belediye Lideri Yılmaz Büyükerşen, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Lideri Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Albayrak ile Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Lütfi Savaş yer aldı. Yurt dışında olduğu belirtilen İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer ve sıhhat sıkıntıları olan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek ise buluşmaya katılmadı.

BÜYÜKERŞEN: NELERİ YANLIŞSIZ NELERİ YANLIŞ YAPIYORUZ, KONUŞACAĞIZ

Otelin toplantı salonundaki buluşmanın açılışını yapan Lider Büyükerşen, kıymetli husus başlıklarının alanında uzman bireylerle birlikte değerlendirileceğini lisana getirdi.

Büyükerşen, “Bugüne gelecek olursak öbür toplantılarda olduğu üzere bugünkü toplantımızda da çok değerli mevzu başlıklarında, alanında uzman bireylerden değerli kazanımlar elde edeceğiz. Aydınlık yarınlara olan inancımızı arttıran bu ülkenin hoş evlatları için neleri hakikat, neleri yanlış yapıyoruz? Bunları da toplantımızda konuşacağız. 2019 yılının Mart ayında 11 kent olarak çıktığımız bu hoş seyahatte, birlik, beraberlik, en kıymetlisi de dayanışma içerisinde çalışmaktan duyduğum memnunluğu kere daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Birbirimizden öğreneceğimiz daha çok şey olduğuna inanıyorum. Ben Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı vazifemden çok, 5 periyotluk deneyimli bir büyüğünüz olarak ebediyen yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum. Topraklarından rahmet fışkıran bu hoş memlekete daima birlikte umut olmaya devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Büyükerşen’in konuşmasının akabinde toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

Toplantının akabinde sonuç bildirisini de düzenlenecek basın toplantısı ile kamuoyuna duyuracak.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.