Elon Musk Tesla’nın yeni özelliğini açıkladı: Daha fazla oyun muştusu

Posted by

Tesla sahipleri, Steam üzerinden oyun oynayabilecek

ShiftDelete’de yer alan habere nazaran; ABD hükümeti tarafından geçtiğimiz yıllarda kullanıcılara sunulan oyun oynama özelliğine soruşturma açıldı. Passenger Play’de kısıtlamaya gitmek zorunda kalan Tesla, hem şoförlerin hem de yolcuların sevineceği yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı.

Tesla araçlar, FSD (Full Self-Driving) özelliği nedeniyle yüksek süreç gücüne sahip ekran kartları barındırıyor. Bununla birlikte Tesla, bilgi-eğlence sistemi için başka ekran kartı kullandıklarını duyurdu. Tesla Passenger Play’de Sky Force Reloaded, Solitaire ve The Battle of Polytopia başta olmak üzere birçok oyun oynanabiliyor.

Bir Twitter kullanıcısı, çocuklarının Tesla marka aracında oyun oynamaya bayıldığını söyledi. Tweete cevap veren Tesla CEO’su Elon Musk, “Steam entegrasyonu için çalışıyoruz. Muhtemelen önümüzdeki ay demo kademesine geçeceğiz.” sözlerine yer verdi.

Yeni kuşak Tesla model araçlarda AMD Ryzen APU teknolojisi bulunuyor. RDNA2 tabanlı ekran kartına sahip olan araçlar, 10 Teraflops süreç gücüne sahip. Tesla’nın kullandığı ekran kartının performansı neredeyse Playstation 5 ile tıpkı. Araç sahiplerinin AAA oyunlar dahil olmak üzere birçok oyunu problemsiz bir biçimde deneyimleyebileceği varsayım ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.