Engin Günaydın’ın milyonluk inzivası

Posted by

HÜSEYİN ALTUN/MİLLİYET
Son dönemde dijital platformda yayınlanan projelerde rol alan Engin Günaydın, geçtiğimiz şubat ayında Fransa’da okuyan ve oyunculuk yapmak istediği öğrenilen sevgilisi Buğu Selen Somer’in annesiyle tanışmıştı. 50 yaşındaki oyuncu, sevgilisinin annesiyle AVM’nin yemek katında bulunan bir kafede buluşup, kahve içmişti. Karşısında gazetecileri görünce sevgilisinden ayrılıp, farklı yöne giden oyuncu, daha sonra arkadan kendisini takip eden Somer’le ev araç ve gereçleri satan bir mağazada buluşmuştu. Bu görüntülerden sonra Günaydın ve sevgilisi hakkında “evlenmeyi düşündükleri” yönündeki haberler magazin gündemine gelmişti.

“YAZIN FOÇA’DA OLACAĞIZ”

Geçtiğimiz aylarda Nişantaşı’nda önceki gün çıktıkları alışveriş turunda objektiflere yansıyan ikiliden Engin Günaydın, basın mensuplarının ‘evlilik’ ile ilgili soruları karşısında ne yapacağını şaşırmıştı. Bu kışı çalışarak geçirdiğini söyleyen oyuncu, “Yazın Foça’da olacağız. Yapacağımız işleri yaptık, artık tatile gidiyoruz” demişti.

“BU KONULARA HİÇ GİRMEYELİM”

‘Avrupa Yakası’, ‘Galip Derviş’ dizilerde kamera karşısına geçen, 2017 yılında komdi türündeki ‘Aile Arasında’ filminde sergilediği performasnıyla alkış alan oyuncu, sevgilisi Buğu Selen Somer ile evlenip evlenmeyeceği sorusu üzerine utangaç tavırlar sergileyip, “Şimdi bu konulara hiç girmeyelim isterseniz” diyerek geçiştirmişti.

“KONUŞMAK İSTEMİYORUM”

Banka reklamlarında boy gösteren ve son olarak ’10 Bin Adım’ dizisiyle adından söz ettiren Günaydın, oyunculuk yapmak isteyen sevgilisine sektörde yardımcı olup olmadığının sorulunca ise “Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum” yorumunda bulundu ve basın mensuplarının yanından hızlı adımlarla uzaklaşmıştı.

FOÇA’DA İNZİVAYA ÇEKİLDİ

Bir süredir ortalarda görünmeyen Engin Günaydın, İzmir Foça’da milyonluk inzivaya çekildi. Yıllar önce aldığı villanın yanındaki mülkü de alan oyuncu, ikisini birleştirip, bahçesine sonsuzluk havuzu yaptırdı.

VİLLASININ DEĞERİ 15 MİLYON TL

Yılın büyük bir bölümünü burada geçiren Günaydın, sadece iş görüşmeleri için İstanbul’a geliyor. Foça’nın yerlisi olan oyuncunun villasının değerinin yaklaşık 15 milyon TL olduğu öğrenildi.

ENGİN GÜNAYDIN KİMDİR?

İlk ve ortaöğrenimini Tokat’ta tamamlayan Engin Günaydın, lise yıllarında katıldığı tiyatro yarışmasında kazandığı ödül sonrası oyunculuk kariyerine adım attı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda okuyan, 1996 yılında profesyonel olarak tiyatroya giren ve ilk deneyimini ‘Otogargara’ oyununda yaşayan Günaydın, ‘Bir Demet Tiyatro’ ile televizyon hayatına başladı.

Mehmet Ali Erbil ve Emel Sayın’la yer aldığı ‘Aşkım Aşkım’ dizisi ve ünlü şovmen Okan Bayülgen’in sunduğu ‘Zaga’ programında geniş kitlelere adını duyuran başarılı sanatçı, Zeki Demirkubuz’un yönetmen koltuğunda oturduğu 2001 yapımı ‘Yazgı’ filmi ile Ankara Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’ne layık görüldü. Günaydın, 2004-2009 yılları arasında yayınlanan ‘Avrupa Yakası’ dizisinde hayat verdiği ‘Burhan Altıntop’ karakteriyle hazfızalara kazandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.