Haftanın Altın Grafiği Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Posted by

Altın fiyatları, Avrupa’da Pazartesi sabahı erken saatlerde yumuşayan ABD dolarının temkinli iyimserliğe katılmasıyla iki hafta içinde yeni bir zirveye yükseldi. Peki, şimdi neler bekleniyor? İşte analist Ross J. Burland’in bu haftaya yönelik öngörüleri…

Değerli metalin yükselişi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Altın fiyatları Pazartesi günü uluslararası piyasalarda bir haftadan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine ulaştı, çünkü artan ABD Hazine getirileri kazançları sınırlasa da, gevşeyen bir dolar ile fiyatlandırılmış altını desteklemeye devam etti. Önceki haftanın analizine göre, fiyat 4 saatlik zaman diliminde yüzde 61.8 Fibonacci düzeltmesiyle hareket etti, ancak boğaların geçen hafta 1.786.78 dolarda hareket etmesiyle haftalık 1.780 dolarlık hedef zor olmaya devam ediyor. Analiste göre, aşağıda gösterildiği gibi, fiyatın yüzde 61.8 oranında düzeltilmesi ve ardından haftalık 1.780 dolarlık hedefine doğru aşağı hareket etmesi bekleniyordu. Sonuç ise aşağıdaki gibi oldu:

Fiyat, hedefe doğru düşmeden önce mükemmel bir dokunuş ile yüzde 61.8 oranını karşıladı. Bununla birlikte, boğalar seviyenin üzerine doğru hareket etti. Fiyat o zamandan beri 1.850 dolar civarındaki seviyeleri test etmek için yükseldi:

Altın fiyatları için yükseliş beklentisi

Fiyat dirençle karşılaştı ancak yüzde 38.2 oranı testi boğaları cezbetti. Dört saatlik grafikteki fiyat dengesizliğini 1.858 dolara düşürmek için haftalık düşüş eğiliminin daha derin bir düzeltmesi için beklentiler var. Bundan sonra, analiste göre, haftalık seviyelerin yüzde 38.2’lik Fibo’su 1.867’de bulunuyor:

Boğalar amaca bağlı kalırsa, yüzde 50 ortalama geri dönüşte daha yüksek bir hareket olasılığı olacaktır. Analist, bu sırada günlük grafiğin de zorlayıcı olduğunu düşünüyor. Son olarak analiste göre “fiyat bir W formasyonu oluşturmuştur. Bu bir geri dönüş formasyonudur ve fiyatın zamanı geldiğinde boyun çizgisini yeniden ayarlaması beklenir. Bununla birlikte, önümüzdeki günler için haftalık grafikte yüzde 50 ortalama geri dönüş hedefine giden yolu açmak için 1.860 dolar civarında bir direncin kırılması gerekecek,” ifadeleriyle analizini sonlandırıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.