Kaç Para Bir Ders? Dünyanın En Mutlu Ülkesi Mutluluk Dersleri Vermeye Başlayacak!

Dünyanın meşhur en mutlu ülkesi, sırrını sayılı kişiyle birlikte paylaşmaya hazırlanıyor… İşte herkesin ihtiyacı olan o mutluluk derslerine dair detaylar! ?

Kaynak: https://www.independent.co.uk/travel/…

Dünya Mutluluk Raporu tarafından üst üste 5. kez “dünyanın en mutlu ülkesi” seçilen Finlandiya, mutluluklarıyla yeniden bağlantı kuracaklara yardım etmek için bir uygulamaya hazırlanıyor.

İskandinav ülkesindeki turizm yetkilileri tarafından başlatılan uygulamada Finlandiya’nın Lakeland bölgesine gelecek olan katılımcılar, ‘Kuru’ isimli her şey dahil tatil köyünde konaklayacak.

Peki Finlandiya neden bu kadar mutlu?

Dünya Mutluluk Raporu’na göre düşük suç oranları, doğal güzelliklerin bolluğu, topluluk ve işbirliğine verilen önem, evrensel sağlık hizmeti ve çok az kişinin yoksulluk içinde yaşamasının Finlandiya halkının mutluluğuna katkısı var. 

Onlar mutlu olmasın da kim mutlu olsun?

Konakladıkları süre boyunca katılımcılar doğadaki malzemelerle yapılan el sanatları hakkında bilgi edinecekler…

Ormanlarda ve göllerde egzersiz yapacaklar, sakinleştirici seslerin ve müziğin keyfini çıkaracaklar. Ruh ve bedenleri için yemek yiyecek ve kişisel koçları olarak çalışan uzmanlar aracılığıyla Fin yaşam tarzını benimseyecekler.

“Visit Finland, seçilen 10 şanslı katılımcının Finlandiya’nın Lakeland bölgesindeki Kuru Tatil Köyü’ne seyahat ederek içsel mutluluğu yakalama yollarına dair yüz yüze koçluk alacağı benzersiz bir “Mutluluk Ustalık Sınıfı” için başvuruları açtı”

Bu 4 günlük kaçamak, başlangıçta iki aşamalı bir başvuru süreci ile sadece 10 kişilik bir kontenjana sahip.

Ancak söz konusu derslerin yılın ilerleyen dönemlerinde çevrimiçi ortamda da sunulması planlanıyor.

‘Mutluluk Ustalık Sınıfı’, seyahat ve konaklama masraflarını karşılayacak ve katılımcılar kendilerine ait özel odalarda kalacak. İnsanın gerçekten mutlu olası geliyor…

Visit Finland’a göre ideal başvuru adayları; Finlandiya doğasıyla ve iyi olmaya bütünsel yaklaşımla ilgilenen, dışa dönük kişiler.

Business Finland’ın üst düzey yöneticisi Heli Jimenez bu uygulamanın, katılımcıların mutluluktan yararlanmasını sağlamayı amaçladığını söyledi: 

Sık sık karşılaştığımız bir soru şu: ‘Nasıl bu kadar mutlusunuz?’

Mutluluk ustalık sınıfı başvuruları halen devam ediyor: 2 Nisan 2023’te sona erecek.

Sizin düşünceleriniz neler? Yorumlara buyurun…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*