Kütahya’da ekmeğe artırım

Posted by

Kütahya Belediyesi, bugünden itibaren geçerli olmak üzere belediye tarafından üretilerek satılan halk ekmek fiyatına artırım yaptı.

Daha evvel fırın ve bakkallarda 210 gramı 3 TL’den satılan ekmeğin fiyatı 4 TL olurken, Kütahya Belediyesi tarafından üretilen ve 210 gramı 2,5 TL’den satılan halk ekmeğin gramajı 20 gram artırılarak 230 gramı 3,5 TL’den satılacak.

“DOĞALGAZ, EMEKÇİ MALİYETİ, UN FİYATLARI VE ELEKTRİK FİYATINDAKİ…”

Kütahya Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık, fiyatların artmasında doğalgaz, emekçi maliyeti, un fiyatları ve elektrik fiyatındaki artışların tesirli olduğunu söyledi.

“Kütahya Belediyesi olarak bu işin halk ekmek büfelerinden satılan ekmekler üzerinde karar vericiyiz” diyen Işık, şöyle devam etti:

“Yaptığımız mukavele gereği en az yüzde 20 indirimli ekmek satma yükümlülüğü kelam konusu. Buradan yola çıkarak daha evvel 210 gram ekmek 2.5 TL iken bugünden itibaren 230 gram ekmek 3.5 TL olacak. Gramaj artırarak 3.5 TL yaptık.

Halk ekmek büfelerinde ekmeğin kilosu 19 TL olması gerekirken biz 15 lira 20 kuruştan satılacağı tarafında biçimde karar aldık.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.