Meskenine giren kişiyi öldüren sanık: ‘Yatak odamda idrarını yaparken buldum’

Olay, 14 Ocak tarihinde Gölcük ilçesi Yeni Mahalle’de meydana geldi. Teze nazaran, O.K., meskende kahvaltı yaptığı sırada yatak odasından sesler duydu. Yatak odasına yönelen O.K., hırsızlık için geldiğini düşündüğü Murat Fayda isimli şahısla karşılaştı.

İkili ortasında çıkan arbede sırasında O.K., elinde bulunan bıçakla meskenine giren şahsı yaraladı. Meskenden kaçan Fayda, yolda kötüleşerek yere yığıldı. Durumu gören etraftaki vatandaşlar 112 Acil Davet Merkezine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine sıhhat ve polis grupları sevk edildi.

TUTUKLANDI

Sıhhat takımlarının olay yerindeki müdahalesinin akabinde hastaneye kaldırılan Murat Fayda yapılan tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetti. O.K. ise polis grupları tarafından gözaltına alındı. Polis merkezindeki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şahıs tutuklandı.

“YATAK ODASINDA TANIMADIĞIM BİR KİŞİNİN PANTOLONU SIYRILMIŞ HALDE İDRARINI YAPARAK GÖRDÜM”

Tutuklu sanık O.K.’nın, Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Duruşmaya taraf avukatları, Öldürülen Murat Yarar’ın ailesi, tutuklu sanık O.K. ve şahitler katıldı.

Olay gününü anlatan sanık O.K. “Sabah kalkıp odada kahvaltı yapmaya başladım ve odun kırma sesi üzere bir şey duydum fakat pek önemsemedim. Kahvaltıdan sonra tava ve bıçağı mutfağa götürmek için odadan çıkarken yatak odasından ses duydum ve oraya yöneldim. Yatak odasında tanımadığım bir kişinin pantolonu sıyrılmış halde idrarını yaparak gördüm. ‘Ne yapıyorsun?’ diyerek reaksiyon gösterdim. Bu sırada üzerime atladı ve ortamızda arbede yaşandı” dedi.

“İSTEMEDEN DE OLSA BİRİNİ HAYATTAN KOPARDIM”

Murat Fayda ile ortalarında yaşanan arbedeyi anlatan O.K., “Murat isimli şahsın elinden kurtulmak için elimdeki tavayı omzuna, başka elimdeki bıçağı da kalçasına savurdum. Bu olaydan sonra meskenden kaçtı, ben de peşinden koştum. Yetişemeyince dönüp, olayı sokakta market işleten dedeme anlatarak polise haber vermesini söyledim. Şahsı kovalarken eşofmanla ve yalın ayak sokağa çıkmıştım. Bu sebeple üzerimi giyinmek için tekrar meskene döndüm. Üstümü giyinip tekrardan sokağa çıktığımda meskenime giren Murat isimli şahsın yerde yattığını ve başında birilerinin olduğunu gördüm. Ben maktulün o vakte kadar yaralandığını bilmiyordum. Karnına yanlışsız atak yapmadım, karnından yaralandığını da sonradan öğrendim. Keşke bu türlü olmasaydı. İstemeden de olsa birini hayattan kopardım, üzgünüm. Maktulü tanımıyorum, ortamızda da bir hasımlık yoktu” diye konuştu.

“NEDEN HARABE ÜZERE BİR YERE HIRSIZLIĞA GİTSİN?”

Sanıktan şikayetçi olan Murat Yarar’ın babası Ekrem Fayda, “Oğlumun nizamlı bir işi ve 6 bin TL maaşı vardı. Neden harabe üzere bir yere hırsızlığa gitsin? Benim oğlum o denli bir şey yapmaz. Ben sanığı tanımam fakat dedesini ve amcalarını tanırım. Sanığın ailesi beni arayarak konuşmak istedi, ’Anlaşalım’ dediler. Fakat ben kabul etmedim” formunda konuştu.

Maktulün annesi Fikriye Fayda ise “Benim oğlum asla oraya hırsızlık için gitmez. Oraya kendi isteğiyle değil, şahıslar tarafından çağırıldığını düşünüyoruz. Oğlumun öldürenin birden fazla kişi olduğunu düşünüyorum. Bir cani üzere oğluma saldırmış ve parçalamış. O harabe meskende çalınacak ne var ki? Olay sonrasında oğlumun eşyaları bize getirildi lakin içinde telefonu yoktu. Hala oğlumun telefonu kayıp. Kendi telefonlarımızdan oğlumun toplumsal medya hesaplarını denetim ettiğimizde birtakım paylaşımların silindiğini gördük. O telefonun birinin elinde olduğunu ve o şahıs tarafından bu paylaşımların silindiğini düşünüyoruz” tabirlerini kullandı.

MAKTULÜN DNA’SI İLE EŞLEŞMEDİ

ATK raporunda yatak odasında bulunan sıvının idrar olmadığı ve maktulün DNA’sıyla eşleşmediği belirlendi.

Mahkeme heyeti, meskende bulunan sıvının sanığın DNA’sı ile eşleşip eşleşmediğini tespitine ve HTS kayıtlarının gelecek celseye kadar hazır edilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.