Netflix’e ‘Bunu Beğendim’ özelliği geldi

Posted by

Netflix’e beğenilen filmleri puanlamaya olanak sağlayan üçüncü bir seçenek sunmaya başlıyor. ‘Buna bayıldım!’ Olarak isimlendirilen bu özellik sayesinde benzer en sevilen yapımlar öncelikli görülecek.

TEKNOLOJİ 12.04.2022 14:15

Netflix'e 'Bunu Beğendim' özelliği geldi

Abone Ol google-news

Dijital dizi ve film platformu Netflix, kullanıcıların deneyimini artırmak için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Netflix’e eklenen ve bir yapımı “daha fazla beğenmeyi” sağlayan Two Thumbs Up (Buna Bayıldım!) özelliği, kullanıcılara daha iyi öneriler sunmaya odaklanıyor.

Two Thumbs Up (Buna Bayıldım!) özelliği ile Netflix’te ana sayfada daha iyi bir öneri akışı sunulması sağlanacak. Mevcut beğenme ve beğenmeme kısmının hemen yanına eklenecek olan Two Thumbs Up (Buna Bayıldım!) butonu, eğer kullanıcı bir yapımı çok severse bunu Netflix’e belirtecek ve daha iyi önerilerle karşılaşacak.

Netflix ürün geliştirme ve kişiselleştirme direktörü Christine Doig-Cardet, verdiği röportajda “Üyeler hiçbir zaman şu anda sahip oldukları kadar çok seçeneğe sahip olmadılar. Seveceğiniz dizileri ve filmleri bulabilmek gerçekten önemli. Netflix’i izleyecek bir şey seçmenin en kolay olduğu yer haline getirmeye devam etmek istiyoruz” diyor.

Netflix, 2017 yılında beğenme ve beğenmeme sistemini kullanmaya başlamış ve beş yıldızlı derecelendirme sisteminden vazgeçmişti. Doig-Cardet, kullanıcıların hangi film veya dizileri beğendiklerini ve beğenmediklerini belirtmenin yeterli olmadığını ve yeni butonun, abonelere dizi veya filmleri daha spesifik bir şekilde önererek Netflix’in devasa dizi ve film kitaplığında daha iyi gezinmelerine yardımcı olacağını söylüyor.

Christine Doig-Cardet, bu yeni özellikle dizi film seçme derdini sona erdirmeyi umduklarını belirtiyor. Yeni ‘Buna Bayıldım!’ butonu, bugünden itibaren Netflix’in internet sitesi, TV, Android ve iOS uygulamalarındaki Beğenme ve Beğenmeme butonlarının yanında yer alıyor olacak.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.