Rasim Ozan Kütahyalı’dan Koç Ailesi için FETÖ iması

Posted by

Dün Beyaz TV’deki “Derin Futbol” programına katılan Fenerbahçe Lideri Ali Koç ile gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı ortasında “FETÖ” tartışması yaşandı.

3 Temmuz sürecinin FETÖ ile yürütüldüğünü söyleyen Ali Koç, Kütahyalı’ya “Bank Asya’dan kredi aldınız mı? Ne vakit aldınız?” diye sordu.

“Ben sizin bankanızdan da çok kredi almışımdır”

Bunun üzerine Kütahyalı da “2013 senesinde” diyerek karşılık verdi. Kütahyalı, “Ben sizin bankanızdan da çok kredi almışımdır” diye ekledi.

Konuşmasını sürdüren Ali Koç, “Size olan reaksiyon bu işin sözcülüğüne soyundunuz.” dedi ve Ahmet Çakar’a dönerek Kütahyalı’nın spor yorumculuğunun tarihini sordu.

Çakar’ın “2011 yılında kimse bunun kumpas olduğunu bilmiyordu” kelamları üzerine yine konuşan Ali Koç, tekrar Kütahyalı’ya döndü.

“FETÖ’yü bitiren en değerli 20 bireyden biriyim”

“Her gün tapeler servis ediliyordu. En çok alanlardan biri de Rasim Bey’di” deyince kelama giren Kütahyalı, şunları söyledi:

“2013-2016 yılları ortasında bu FETÖ’yü bitiren en değerli 20 şahıstan biriyim. FETÖ’nün bitirilmesi de başta bir medya operasyonudur. Ben o periyot medyada orkestra şefi üzereydim.”

Ortaya giren Ali Koç, “Bu adamları bu kadar yerleşmesinde de öncülük eden isimlerden biriydiniz” deyince, Kütahyalı “O kadar gücüm yoktu” yanıtını verdi.

Aziz Yıldırım ile başladı, FETÖ ile bitti

Bu dakikadan sonra stüdyoda adeta soğuk rüzgarlar esti.

Ahmet Çakar, 2014 yılında Aziz Yıldırım’ın katıldığı CNN Türk’teki programı hatırlatarak “Ahmet Hakan ‘Bunu size FETÖ’mü yaptı? diye sordu, Aziz Yıldırım ise ‘O yaptı diyemem’ dediğini kulaklarımla duydum” formunda konuştu.

Bunun üzerine Kütahyalı, “2013-2016 periyodu Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile FETÖ’nün baş başa arbede ettiği bir periyottu. Maalesef o devir Aziz Yıldırım, devletten yana olmak istemedi, ortada durdu. En son kademede devletten yana tutum aldı.” dedi.

“Aziz Yıldırım’ın ismini ağzınıza alırken ‘Bismillah’ çekin”

Aziz Yıldırım hakkındaki bu kelamlar üzerine sonlanan Ali Koç, “Aziz Yıldırım’ın ismini ağzınıza alırken ‘Bismillah’ çekin. Terbiyesizlik yapıyorsunuz. Adam 1 sene mahpusta yatmış. Öbür yere gitmesin bu iş… Cemaatin en tabanındaki adam sensin. Kendine gel. Böğürmeye başladın yeniden. Sabun üzeresin, ele avuca gelmiyorsun.” sözlerini kullandı.

“Gülen ile Koç Holding’in de bağlantıları vardı”

Kütahyalı da, “Ben sizin Türkiye’ye katkı sağlayan değerli bir aile olduğunuza inanıyorum. 2014’te Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alınmadı. Fetullah Gülen ile Mustafa Koç konuşmadı mı? Gülen ile Koç Holding’in de alakaları vardı. Ben de içi dışı bir adamım. 2013 öncesi için kusurlarımız vardır.” dedi.

“Bir daha benim ailemin ismini ağzına alma” diyen Ali Koç, arbedeyi sonlandırdı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.