SON DAKİKA HABERİ: Şafak Mahmutyazıcıoğlu davasında istenen cezalar muhakkak oldu

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun 27 Ocak’ta Yeşilköy Balıkçılar Çarşısı’nda uğradığı silahlı akında hayatını kaybetmesine ait yürütülen soruşturma tamamlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 61 sayfalık iddianamede Yeşilköy’deki restoranda ateşli silahla yapılan hücum sonucu Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürüldüğü, Murat Bilmez’in ise yaralandığı hatırlatıldı.

İddianamede sanıklar Abdulkadir Kara ve Ali Yasak hakkında “tasarlayarak taammüden öldürmeye iştirak” hatasından ağırlaştırılmış müebbet, “silahla taammüden yaralamaya iştirak”, “silahla birden fazla şahısla birlikte iş yerinde geceleyin yağmaya teşebbüs” ve “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma yahut bulundurma” hatalarından da 3 yıl 9’ar aydan 12 yıl 6’şar aya kadar mahpus cezası istendi.

Sanıklar Burak Otçuoğlu, Fatih Okan Kodak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve Uğurcan Bilge hakkında “tasarlayarak taammüden öldürmeye iştirak” hatasından ağırlaştırılmış müebbet ile “silahla taammüden yaralamaya iştirak” ve “silahla birden fazla şahısla birlikte iş yerinde geceleyin yağmaya teşebbüs” kabahatlerinden 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar mahpus cezası talep edildi.

İKİ SANIĞA “AZMETTİRME” KABAHATİNDEN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTENDİ

Sanıklar Gökhan Karakan ve Kerem Öztürk hakkında “tasarlayarak öldürmeye azmettirme” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet ile “silahla taammüden yaralamaya azmettirme” ve “silahla birden fazla bireyle birlikte iş yerinde geceleyin yağmaya teşebbüse azmettirme” cürümlerinden 3 yıl 9’ar aydan 10 yıl 6’şar aya kadar mahpus cezası istendi.

Sanıklar Ahmet Yalçın, Buğra Hançer, Gökhan Ataş, İbrahim Çadırcı, İrfan Engin, Mehmet Altun, Mehmet Sedat Sade ve Rasim Türker Kaplan hakkında “suçluyu kayırma” cürmünden 6’şar aydan 5’er yıla kadar, sanık Batuhan Aldatmaz hakkında ise “suçluyu kayırma” ve “suç kanıtlarını yok etme, gizleme yahut değiştirme” hatalarından 1 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezası talep edildi.

Davanın duruşması, Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.