Sultanbeyli’de drift atan ehliyetsiz şoför dehşet saçtı

Posted by

İstanbul Sultangazi’de Küçükköy istikametine ilerleyen 77 AAP 640 plakalı arabanın ehliyetsiz şoförü, tehlikeli hareketlerde bulundu.

Bir mühlet akabinde dirift yapmaya başlayan şoför, arabanın denetimini kaybetti.

İçinde şoförle birlikte 4 gencin bulunduğu araba takla atıp evvel refüje akabinde ağaca çarptı.

Karşı şeride geçen araç, içerisinde 1’i çocuk 4 kişinin bulunduğu Muhittin Karagöz yönetimindeki 34 AAR 292 plakalı arabaya çarptı. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sıhhat grupları sevk edildi.

Yakıt sızıntısı tedbiri alındı

Olay yerine gelen itfaiye grupları araçta yakıt sızıntısı olduğu için güvenlik tedbiri alırken, vatandaşlar ise etrafta sigara içmemeleri konusunda uyarıldı.

“Araç 2 sefer takla attı”

Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, her iki araçta da hasar oluştu. Olay anını anlatan vatandaşlardan Şaban Özdemir, ”İleride bizim dükkanımız var. Çalışırken birden pat diye bir ses geldi. Baktım araç 2 kez takla attı ve ağaçlara çarparak yere düştü. Muhtemelen yol ıslaktı 4 kişi sağ salim çıktı. Allah’ın müsaadesi ile kimseye bir şey olmadı” dedi.

“Ben sürmüyordum aracın şoförü birazdan gelecek”

Kaza anında arabada bulunan bir kişi ise, ”Biz Arnavutköy tarafından geldik aşağıdan döndük. Bu tarafa gerçek geliyorduk birden otomobil fırladı ve ağaca vurdu sonrada üstümüze düştü. Ya ölseydik ne olacaktı. Şoförü orada lakin diyor ki ‘ben sürmüyordum’. ‘Aracın şoförü birazdan gelecek’ diyor. Aracın içinden sürücüyü biz çıkardık. Artık de ben değilim diyor. Kim bilir kimi getirecekler” dedi. Öte yandan şoför hakkında, ehliyetsiz araç kullanma ve tehlikeli şerit değiştirme hatasından süreç yapıldığı öğrenildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.