Tabip Ekrem Karakaya’nın katledildiği gün Konya Valisi’nden reaksiyon çeken ‘yemek’

Posted by

Konya Kent Hastanesi’nde vazife yapan Dr. Ekrem Karakaya, Yunak İlçe Devlet Hastanesi’nde vazifeli Hacı Mehmet Akçay tarafından hastanede katledilmişti.

Ekrem Karakaya’nın öldürülmesinin akabinde birçok sıhhat çalışanı iş bırakarak Konya Kent Hastanesi İdari Ünite binası önünde toplanarak, katliamı kınamıştı.

Protestolar sırasında açıklama yapmak isteyen Konya Valisi Vahdettin Özkan, sıhhat çalışanları tarafından kâfi güvenlik tedbirleri alınmadığı gerekçesiyle alkışlarla protesto edilmişti. 

KATLİAMIN AKABİNDE VALİ’DEN REAKSİYON ÇEKEN YEMEK 

Karakaya’nın katledildiği 6 Temmuz günü cenazesinin memleketi Kayseri’ye şimdi gönderilmediği ve hastane önünde sıhhat çalışanlarının protestosunun devam ettiği sırada; Konya Valisi Vahdettin Özkan’ın Konya Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazetecilerle bir restoranda yemek yediği ortaya çıktı. 

Konya Valiliği’nin resmi internet sitesinde de yer alan haberde Konya Valisi Vahdettin Özkan’ın Konya Meram Millet Bahçesi’nde bulunan bir balık restoranında cemiyet üyeleriyle bir ortaya geldiği bir haber yer aldı. 

Haberde şu tabirlere yer verildi:

“Vali Vahdettin Özkan, Konya Gazeteciler Cemiyeti İdare Şurası Lideri Sefa Özdemir ve beraberindeki idare konseyi üyeleri ile bir ortaya geldi. Konya Gazeteciler Cemiyeti İdaresi ile bir toplantı gerçekleştiren Vali Özkan, kentimizin tanıtımı ve vatandaşlara hakikat haberin iletilmesi noktasında büyük fedakârlıkla çalışan basın mensuplarımızın, yereldeki sıkıntılarını ve tahlili noktasında yapılması gereken bahisleri kıymetlendirdi.” 

“LİYAKATİN VE DEVLET ADAMLIĞININ NE DURUMA GELDİĞİNİN GÖSTERGESİ”

Vali Özkan’ın Ekrem Karakaya’nın öldürüldüğü gün cemiyet üyeleriyle bir ortaya gelmesine YETERLİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş reaksiyon gösterdi. 

“Tüm Türkiye’yi yasa boğan bir günde tüm Türkiye’nin bilgi beklediği Vali, nasıl olurda bir restoranda yemek yemeye masraf?” diye soran Yokuş, şunları söyledi:

“Konya Kent Hastanesi’nde şehit edilen hekimimizin haberini alır almaz bilgi almak için hastaneye gittim. O süreçte Vali Beyefendi ve öteki yetkililer hastaneydi ve bilgi aldım. Hastane önünde protesto yapan sıhhat çalışanlarımızla da görüşüp taleplerini dinledim. Hepsi hastanelerdeki güvenlik önlemlerinin artırılması ve kapılara x-ray aygıtı konulmasını talep etti. Ülkeyi yönetenlerin sıhhat çalışanlarımızın taleplerini dinlemek ve tahlil üretmek yerine acılı günün akşamında Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle yemek yemeye gittiğini öğrendim.

Yemek tertibi daha evvelden planlanmış bir yemek organizasyonuymuş ve cemiyet üyesi gazeteci arkadaşlar yemeğin iptal edileceğini düşünmüşler lakin Vali Beyefendiden o tarafta bir talep gelmemiş. Hatta gazeteci arkadaşlar o güne ilişkin hiçbir fotoğraf paylaşmamış ancak Valilik bu buluşmayı resmi sitesinde paylaşmış. Kenti yöneten bir insanın tüm Türkiye’nin yasta olduğu, şehit hekimimizin cenazesinin şimdi memleketine uğurlanmadığı ve hekimlerimizin protestolarının devam ettiği bir anda Vali Özkan’ın bir restoranda yemeğe gitmesi yakışmadı. Bu olay ülkemizde liyakatin ve devlet adamlığının ne duruma geldiğinin açık bir göstergesidir.”

BİRÇOK LOKAL GAZETE HABERE YER VERMEMİŞTİ 

Öte yandan Tabip Karakaya’nın katledilmesini Konya’da yayın yapan birçok mahallî gazete görmezden gelmişti. Katliamı Konya’da yalnızca 5 gazete 1. sayfasına taşırken başka 5 gazete habere yer vermemişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.