Türk Telekom özel sportmenlerin yanında

Posted by

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, spora verdiği dayanağı sürdürerek; 81 vilayette, 15 farklı branşta, 730 spor kulübü ile yüz binlerce down sendromlu, otizmli ve mental sporcuyu destekleyen Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonu Ulusal Gruplarının sponsoru oldu.

Türkiye’deki tüm ulusal ve milletlerarası faaliyetleri belirleme, düzenleme ve denetleme yetkisine sahip olan TÖSSFED, özel sportmenlerin arşivini oluşturuyor ve bu sportmenlerin tanınırlığını artırmaya, toplumla entegre olmalarını sağlamaya ve memleketler arası tertiplerde Türkiye’yi en üst seviyede temsil etmelerine aracı oluyor. TÖSSFED’in bünyesindeki Para Atletizm Ulusal Ekibi Ağustos 2021’de Esra Bayrak, Fatma Damla Altın ve Mihriban Korkmaz ile Tokyo Paralimpik Oyunlarına katılmış ve Esra Bayrak birinci kere Paralimpik Oyunlar dördüncüsü olmuştu. Down Sendromlular Futsal Ulusal Ekibi ise Ekim 2021’de İtalya’da tarihinde birinci kere Avrupa Şampiyonu olmuş, Nisan 2022’de Peru’da yapılan Dünya Şampiyonası’nda ise bronz madalya alarak büyük bir muvaffakiyete imza atmış ve Şampiyona’da dünya üçüncüsü olmuştu.

TÜRK TELEKOM’DAN SPORA GENİŞ TAKVİYE

Türk Telekom; ING Basketbol Üstün Ligi’nde Türk Telekom Basketbol Ekibi ile çaba ederken, TV platformu Tivibu ile Erkekler ve Bayanlar Basketbol Muhteşem Ligi’ni yayınlıyor. Türk Telekom ayrıyeten basketbol, eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton üzere alanlarda 39 vilayette ve 33 branşta yaklaşık 6 bin atlete dayanaklarını sürdürüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.