Zonguldak’ta cinayet şüphelisi, olay yerinde bıraktığı ayakkabılarından tespit edildi

Posted by

4 Temmuz’da gece saatlerinde Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Temenler köyünde meydana gelen olayda, Almanya’dan müsaadesini geçirmek için köyüne gelen E.P., konutta dedesi Ali Genç’i hareketsiz buldu.

Haber verilmesiyle gelen takımlar Ali Genç’in başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğünü belirledi. Olay yerinde incelemede bulunan jandarma grupları, sahipsiz bir çift ayakkabının kime ilişkin olduğunu belirlemeye çalıştı. Jandarma takımları, ayrıyeten meskenden kıyafetler alındığını belirledi.

Cinayet şüphelisi, ayakkabılarından yakalandı

Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen gruplar, şüphelinin Fikret Canbaz olduğunu, ayağında meskenden aldığı ayakkabının bulunduğunu tespit etti. Gruplar, Canbaz’ın peşine düşen jandarma, toplumsal medya imajlarını inceleme aldı.

Görüntülerden Fikret Canbaz’ın Antalya’da olduğu tespit edildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü ile ortak hareket eden jandarma takımları, Canbaz’ı yakalayarak Zonguldak’a getirdi.

Kız arkadaşına küfür ettiğini sav etti

DHA’nın haberine nazaran, gözaltına alınan Fikret Canbaz tabirinde, Ali Genç’in kız arkadaşına küfrettiğini ve bu yüzden meskene gelerek öldürdüğünü tez etti. Olay günü konutun yakınlarındaki ormanda saatlerce saklandığını anlatan Canbaz’ın, yaklaşık 1,5 kilometre yürüyerek Akpınar köyüne gittiği ve buradan otobüse binerek kaçtığı ortaya çıktı. Fikret Canbaz’ın, meskende kendi ayakkabılarını bırakıp öbür bir ayakkabı giydiği, tekrar meskenden aldığı kıyafetlerle de çıktıktan sonra üzerini değiştiği belirtildi.

Olay yerinden cinayeti anlattı

Canbaz, olay yerinde yaşananları Cumhuriyet Savcısı’na anlatırken, jandarma komandolar ise etrafta geniş çaplı güvenlik tedbiri aldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.