Apple, Beeper Mini Uygulamasının iMessage Özelliğini Engelledi

Apple, Android için iMessage desteğini getiren Beeper Mini uygulamasının kullandığı açığı kapattı. Bu bağlamda artık Android kullanıcıları mavi baloncuklu mesajları kullanamayacak.

Kullanıcılar uygulamayı açmaya çalıştığında ise sunucu hatasıyla karşılaştı. Beeper, resmi Twitter sayfasında sorun hakkında çalıştıklarını belirtti. Sonrasında ise Beeper uygulamasının CEO’su Eric Migicovsky, Apple’ın Beeper Mini’nin çalışmasını engelleyecek bir yol bulduğunu açıkladı.

Henüz geçtiğimiz günlerde tanıtılan Beeper Mini sayesinde Android kullanıcıları iMessage ile mavi baloncuklu mesajlar gönderebiliyordu. Beeper Mini bunu Apple’ın kendi iMessage sunucularından yararlanarak yapıyor. Uygulama iMessage üzerinde desteklenen okundu bilgileri, yazma göstergeleri, tepkiler ve diğer efektler dahil olmak üzere tüm iMessage özelliklerini destekliyordu.

Ayrıca bu uygulama alternatifleri gibi Apple kimliğine ihtiyaç duymuyor, doğrudan Apple’ın iMessage sunucularıyla iletişip kurup, mavi baloncuklu mesaj göndermek için Beeper kullanan kullanıcıların telefon numarasını sisteme dahil edip, onları iMessage kullanıcısı olarak gösteriyordu. Apple’ın bu açığı kapatacağı bekleniyordu ve şu anlık uygulama çalışmıyor. Belki de önümüzdeki günlerde uygulama yeniden çalışmaya devam edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir