Bir oyun devi daha iflasın eşiğinde!

Take-Two Interactive, oyun stüdyolarında strateji değişiklikleri yapmaya devam ediyor. Bir süre önce iki stüdyoyu birden kapatan şirketin, şimdi de Private Division için bazı planlara sahip olduğu belirtildi. Oyun geliştirme ve yayıncılığı üstlenen Private Division’ın ya satılacağı ya da kapatılacağı belirtildi.

Take-Two, Private Division’ı kapatmaya hazırlanıyor

ABD’de ortaya çıkan iddialara göre Take-Two, Nisan ayı sonunda Private Division çalışanlarına şirketi artık desteklemeyeceğini söyledi. Private Division’ın neredeyse tüm personelinin o dönemde işten çıkarıldığı bildirildi.

Bilmeyenler için Private Division, Take-Two’nun bağımsız geliştiricilerin oyunlarını yayınlamak için 2017 yılında kuruldu. Yayınlanan oyunlardan bazıları arasında Outer Wilds ve Disco Elysium yer alıyordu. Ancak stüdyonun gelirleri beklentileri karşılamıyor gibi görünüyor.

Private Division, kapatılmasıyla birlikte yelpazesindeki oyunların da iptal edilmesine yol açabilir. Bunlar arasında Layers of Fear, Bloober Team’in yeni oyunu ve One More Level’ın duyurulmamış bir oyunu bulunuyor.

Şirket içerisinde sadece Tales of the Shire ve Game Freak’e ait küçük bir ekip kaldığı belirtildi. Ancak Take-Two, Private Division’ın küçültülmüş halini farklı bir şirkete satmak için görüşmeler yapıyor. Bu da bağımsız yapımlar için sevindirici bir haber.

Öte yandan Take-Two bir süre önce Kerbal Space Program 2 geliştiricisi Intercept Games’i kapattı. Oyun hakları için Paradox Interactive ile görüşen şirketin, bu görüşmelerden de olumsuz sonuçlar aldığı belirtildi. Bu da Kerbal Space Program’ın tamamen iptal edildiği anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx